Allstar PZL Glider Sp. z o.o.

Spółka Allstar PZL Glider powstała w roku 2000. Swoją działalność ukierunkowaliśmy na projektowanie i sprzedaż szybowców, w oparciu o najlepsze tradycje dawnych Szybowcowych Zakładów Doświadczalnych oraz prace własnego biura konstrukcyjnego‑technologicznego. Kontynuując projekty budowanych przez lata szybowców marki SZD, nawiązując do ich stylistyki oraz właściwości lotnych, pracujemy nad nowymi rozwiązaniami.

Współpracujemy na co dzień z Wytwórnią Konstrukcji Kompozytowych Andrzej Papiorek, która produkuje dla nas znane i cieszące się uznaniem szybowce SZD‑48-3 Jantar Std. 3, SZD‑50-3 Puchacz, SZD‑51-1 Junior, SZD‑55-1, SZD‑59 Acro oraz SZD‑54-2 Perkoz. Dla wymienionych szybowców posiadamy prawa Właściciela Certyfikatu Typu (TCH).

Kadrę Firmy stanowią doświadczeni inżynierowie, technolodzy i technicy, często pracownicy dawnych Zakładów Szybowcowych. Naszą misją jest dostarczanie na rynek produktu bezpiecznego, nowoczesnego i wygodnego w użytkowaniu, pozwalającego na relaks oraz sportowe współzawodnictwo.

Działalność prowadzimy w oparciu o certyfikaty producenta lotniczego wg EASA Part 21/G oraz organizacji obsługowej Part M/F.


Od Instytutu Szybownictwa do Szybowcowych Zakładów Doświadczalnych

zdjęcia: Archiwum SZD, digitalizacja zdjęć: W. Gorgolewski

Aktualności